خوشه کسب و کار گلیم، جاجیم و ماشته لرستان

‌‌‌‌

معرفی خوشه

خوشه صنعتی  گلیم، جاجیم و ماشته استان لرستان

خوشه صنعتی عبارت است از مجموعه بنگاه های کسب و کار متمرکز در یک منطقه جغرافیایی مشخص که در یک کسب و کار مشترک فعالیت می کنند، با همکاری و تکمیل فعالیتهای یکدیگر خدمات و یا محصولات مشترکی را تولید کرده و فرصتها و چالشهای مشترکی برخوردار هستند.

خوشه گلیم، جاجیم و ماشته استان لرستان در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ تحت نظارت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف اتصال به بازار پویای جهانی و خدمت به مشتریان جهانی فعالیت خود را با مرکزیت شهر خرم آباد شروع نموده است و در حال حدود هفتصد بافنده در صنعت گلیم، جاجیم و ماشته استان لرستان فعالیت می کنند.

طرح ها و نقوش علاوه بر قدمت و زیبایی، حاصل دستان هنرمند و بافنده زنان عشایری است که سالیان سال این طرح ها را نسل به نسل و سینه به سینه منتقل کرده و امروز در اختیار ماست.

وسایل و ابزارهای مورد استفاده دارای تکنولوژی سطح پایین بوده و بکار گیری رنگ های طبیعی در بافت این استان نشانگر کیفیت و مرغوبیت تولید به وسیله بافندگان ماهر می باشد که با محیط زیست نیز سازگاری دارد. اکثر بافندگان دست بافت ها در استان زنان و دختران هستند.

ذینفعان خوشه را تولیدکنندگان گلیم، جاجیم و ماشته، تامین کنندگان ماده اولیه، رنگرزان، طراحان، ارایه دهندگان خدمات تکمیلی، فروشندگان و تجار گلیم، جاجیم و ماشته و سازمانهای دولتی مرتبط و نهادهای پشتیبان در طول زنجیره ارزش گلیم، جاجیم و ماشته تشکیل می دهند.

 

 

 

آدرس دفتر: لرستان- خرم آباد- خیابان شهدای شرقی، کوچه پاساژ پلاسکو (آزمایشگاه دانش)، جنب داروخانه دکتر نوربخش

کد پستی: ۶۸۱۳۷۹۴۹۶۳

عامل توسعه خوشه: امین اسد صالحی

موبایل: ۰۹۱۲۸۴۹۷۰۵۶  تلفن: ۳۳۳۲۸۱۵۲ ۰۶۶

Web: www.lorbaf.com           Email: info@lorbaf.com